اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

عناوین اجاره مرغداری

نکات کاربردی برای اجاره مرغداری

تحقیقات محلی

اولین مرحله برای اجاره مرغداری تحقیقات محلی در مورد سوابق پرورشی آن واحد مرغداری است که دلایل اجاره مرغداری چه چیزی هست؟ موفقیت واحد مزبور برای تولید مرغ زنده چقدر بوده است ؟ میزان آلودگی و سوابق درگیری به بیماری های ویروسی در مرغداری ؟

بهترین منبع برای این تحقیقات تعاونی مرغدارن منطقه، داروخانه های دامپزشکی، جهاد کشاورزی، اداره بیمه محصولات کشاورزی و مرغداران منطقه است .

برفرض شما سالن مرغداری را می خواهید اجاره کنید که هر سال یک مستاجر داشته است  و قبل از شما ۵ نفر طی ۵ سال گذشته  مرغداری را اجاره کرده و به دلایل درگیری های ویروسی و یا مشکلات تاسیساتی متضرر شده  و مرغداری را تحویل داده و رفته اند!

احتمال اینکه شما ششمین نفر باشید زیاد است و باید در مورد مشکلات قبلی واحد با مستاجرین قبلی تماس بگیرید و دلایل عدم موفقیت را جویا شوید و ببینید آیا می توانید مشکلات موجود را حل کنید یا نه؟

در کل در ایران مرغداری های اجاره ای واحد های فرسوده ای هستند که صاحب مرغداری به دلیل کهولت سن و یا عدم به کارگیری علم روز دنیا زیان ده بوده و صاحب سرمایه مجبور به اجاره مرغداری شده است و حتما باید قبل از جوجه ریزی ایرادات سالن توسط تیم کارشناسی شناسایی و نسبت به رفع ایرادات اقدام گردد.

مرغداری مرغ تخم گذار ، مرغ تخمگذار

تحقیق در مورد آب مصرفی در اجاره مرغداری

مدیریت کیفیت آب و تامین آب مورد نیاز پرورش از نکات کلیدی یک سالن مرغداری است که از لحاظ تامین آب باید منبع آب بتواند به ازای هر پرنده حداقل ۱۰ لیتر آب تامین کند.

واحدی که برای تامین آب نیاز به حمل آب با کامیون باشد باید در اجاره آن واحد تجدید نظر شود.

چون ورود ماشین علاوه بر هزینه ، امنیت زیستی مرغداری را به خطر می اندازد.

یکی از نکات مهم در هنگام اجاره آنالیز شیمیایی و میکروبی آب واحد مرغدرای است که باید  توسط آزمایشگاه معتبر آنالیز شود.

تراکم واحد های مرغداری منطقه

باید دقت کنید که فاصله هوایی مرغداری اجاره ای با واحد های دیگر حداقل ۲ کیلومتر رعایت شود تا از انتشار ویروس از واحد های مجاور جلوگیری شود.

قرنطینه و امنیت زیستی

باید مرغداری از امکانات حداقلی قرنطینه(دیوار کشی کل مرغداری-دوش ورودی-امکانات ضدعفونی ماشین وغیره) برخوردار باشد تا بتوانیم شرایط قرنطینه رو رعایت کنیم

محقق: مهندس مرتضی دینی -کارشناس ارشد تغذیه طیور

گروه تولیدی بازرگانی فیدار

مطالب پیشنهادی

دانستنی ها

۵/۵ - (۱ امتیاز)
اشتراک
اطلاع از
guest
2 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین رای داده شده
بازخوردهای داخلی
نمایش تمام نظرات
ناصر کریمیان
ناصر کریمیان
7 ماه قبل

آیا برای اجاره گرفتن یک سالن ۲۰۰۰متری ایامنفعت داره مرغ تخم گذار بگیریم