بزرگترین فارم های گاوداری جهان

گاوداری گوشتی ,دامداری صنعتی ,پرورش گاو

بزرگترین فارم های گاوداری جهان

بزرگترین فارم های جهان 

 


 

انسان هزاران سال است که کاشت دانه را آغاز کرده و در این زمینه ، تخصص زیادی به دست آورده است. کشاورزی ، مهمترین و حیاتی ترین مقوله برای تغذیه مردم ،در سرتاسر جهان است و رکن مهمی در اقتصاد بسیاری از کشورها به شمار می رود. انقلاب کشاورزی انگلستان موجب مکانیزه شدن فارم ها شد. 

و در همین راستا در قرن بیستم ، تراکتورهای گازسوز وارد صنعت کشاورزی شدند. در همان زمان فارم های کارخانه ای و خوراک دهی به حیوانات با خوراک فشرده ، آغاز به کار کردند. 

آن زمان فارم ها به تدریج پیشرفت کردند و تلاش های آن ها برای رسیدن به تولید بیشتر ، افزایش یافت تا بتوانند به تقاضای جهانی برای میوه ها ، سبزیجات ، دانه ها ، مواد لبنی و گوشت ، پاسخ دهند در واقع ، بعضی فارم ها آن قدر پیشرفت کردند که اکنون به عنوان مگافارم (یا فارم های غول آسا ) شناخته می شوند. 

در این مقاله به بزرگترین فارم های جهان می پردازیم که همه آنها در دو کشور چین و استرالیا قرار دارند. فارم های چین بزرگترین فارم  در جهان  ،مگافارم مودانجیانگ سیتی (Mudanjiang City Mega Farm ) در استان هیلونگ جیانگ چین می باشد. 

این فارم حیرت انگیز ۲۲۵۰۰۰۰۰ هکتار مساحت دارد. مگافارم مودانجیانگ سیتی ، در زمینه فرآورده های لبنی فعالیت دارد و ۱۰۰ هزار گاو در آن نگهداری می شود . در واقع این فارم ۵۰ برابر بزرگتر از بزرگترین فارم اروپا می باشد.

گسترش این فارم در سال ۲۰۱۵ ،برای تامین نیازهای کشور روسیه در پی ممنوع کردن ورود محصولات لبنی اتحادیه اروپا از سوی این کشور ، اتفاق افتاد.

دومین فارم بزرگ جهان نیز در چین واقع شده است. فارم مدرن دیری (The Modern Dairy ) در استان آنهویی واقع است و مساحتی برابر با ۱۱۰۰۰۰۰۰ هکتار دارد که تقریبا نصف مساحت مودانجیانگ است . این فارم ، کار خود را در سال ۲۰۱۱ آغاز کرد . در آن زمان ، این فارم بزرگترین فارم جهان بود و ۴۰ هزار گاو داشت . 

در سال ۲۰۱۴ ، مدرن دیری به دلیل محکوم شدن به فروش گوشت های گاو آلوده به توبرکولین  ،ضررهای اقتصادی سنگینی را متحمل شد. فارم های استرالیایی ؛بزرگترین فارم های جهان در استرالیا نیز قرار دارند . سومین فارم بزرگ جهان و بزرگترین فارم استرالیا به نام آناکریک ، در جنوب استرالیا واقع شده است. این فارم ۶۰۰۰۰۰۰ هکتار مساحت دارد. 

در این فارم ، بیش از ۱۷ هزار راس گاو پرورش داده می شوند و می تواند به تقاضاهای موجود برای گوشت گاو ، پاسخ دهد . این فارم ، بزرگترین تولید کننده گوشت گاو در جهان است. 

چهارمین فارم بزرگ جهان ،فارم کلیفتون هیلز می باشد که در جنوب استرالیا قرار دارد و در زمینی به مساحت ۴۲۰۰۰۰۰ هکتار فعالیت دارد . این فارم گاوداری در سال ۱۸۷۶ آغاز به کار کرد و در آن زمان تنها ۱۰۰۰ راس گاو داشت .

بعد از فارم کلیفتون هیلز ، فارم الکساندریا است که ۴۰۰۰۰۰۰ هکتار مساحت دارد . این فارم در شمال استرالیا قرار دارد و از سال ۱۸۷۷ فعالیت خود را آغاز کرده است . در این فارم ، ۵۰ نفر فعالیت می کنند و ۵۵۰۰۰ راس گاو در آن وجود دارد . در سال های اخیر ، این فارم در دو نوبت دستخوش سیل شده است.


نظری نیست

دیدگاه تان را بنویسید.

English
X