تاثیرات حشره کش ها ، بوقلمون ها را هم درنوردید

بوقلمون ,تولید مثل پرندگان ,تغذیه بوقلمون ,ذرت و سویا ,حشره کش ها

تاثیرات حشره کش ها ، بوقلمون ها را هم درنوردید

دسترسی سریع مطالب

تاثیرات حشره کش های نئونیکوتینوئیدیی بر بوقلمون ها 


تحقیقات جدید دانشمندان از وجود سموم حشره کش های نئونیکو تینوئیدیی در کبد بوقلمون هایی وحشی خبر می دهد. که دلایل آن را می توان در استفاده آنها در صنایع کشاورزی و دفع آفات جست و جو کرد.

تحقیقاتی که در کانادا بر روی ۴۰ بوقلمون وحشی صورت گرفت نشان داد که در ۱۰ مورد از آنها ،تجمع کبدی این سموم حتمی و حشره کش ها و در تمامی این ۱۰ مورد حداقل دو نوع سم وجود دارد . 

در این تحقیقات ثابت شد که این پرندگان از سویا و ذرت های زمین های کشاورزی استفاده کرده اند .

به گفته پروفسور جاردن ،تغذیه پرندگان وحشی از زمین زراعی که با حشره کش های ذکر شده ،سم پاشی شده اند می تواند تاثیر مستقیمی روی قدرت تولید مثل این پرندگان وحشی داشته باشد.

قبل از این درگیری ها دیده شده بود که سموم کشاورزی و حشره کش ها می توانند روی قدرت تولید مثل ،رفتارهای مهاجرتی و بالا بودن مرگ و میر زنبورهای عسل تاثیری مستقیم و ثابت شده داشته باشند.

تحقیقاتی نیز بر روی کبوترها ،بلدرچین و گنجشگانی که با دانه هایی که با سموم نئونیکو تینوئیدیی سم پاشی شده اند صورت گرفته شده که همگی در کاهش قدرت تولید مثلی ،رشد طبیعی بدن اتفاق نظر دارند. 

قابل ذکر است که حشره کش های نئونیکو تینوئیدیی شامل استامیپرید ،کلوتیانیدین ،ایمی داکلوپرید ،نیتن پایرام ،نیتیازین و غیره می شود.


۴.۷/۵ - (۱۱ امتیاز)
حسن علی پناهی
[email protected]
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخوردهای داخلی
نمایش تمام نظرات