تولید گرانترین گوشت جهان در ژاپن

واگیو ، گرانترین گوشت گاو تولید شده جهان در ژاپن

تولید گرانترین گوشت جهان در ژاپن

تولید گرانترین گوشت جهان در ژاپن 


گرانترین گوشت  جهان در ژاپن از گاو ( Waygyu ) تولید می شود. و هزینه یک کیلو گوشت ۲۵۰ تا ۵۰۰ یورو می رسد.

واگیو (Wagyu ) در واقع یک نام عمومی برای گوشت گاو در ژاپن است ؛ وا (ژاپنی ) و (Gyu ) گوشت گاو به ژاپنی .

چهار نژاد اصلی برای تولید گیو در ژاپن یعنی ژاپنی سیاه ، ژاپنی قهوه ای ، شورت هورن ژاپنی و ژاپنی لهستانی (هیبرید آنجس ابردین ) می باشد.

برای مدت های طولانی ، گاوهای Wagyu فقط در ژاپن تولید و پرورش می یافتند، اما درحال حاضر استرالیا این نژاد گاو را پرورش می دهد . این گاو با بهترین خوراک تغذیه می کند. 

این نوع گوشت بسیار ارزشمند است زیرا فوق العاده مرطوب است و بافتی نرم دارد که عمدتا به چربی بین عضله ای (marbling ) در گوشت مربوط می شود ، که به آن طعم غنی و یک کیفیت خوب می دهد و در حین پخت ذوب چربی ها باعث می شود که رطوبت زیادی در آن ایجاد شود.

انجمن گوشت ژاپن هر قطعه گوشت را بر اساس عملکرد آن (A-C) و میران مرمریت (چربی درون عضلانی ) ،استحکام ، رنگ و کیفیت کلی (۵-۱) ، ارزیابی کرده و به گوشت واگیو بالاترین امتیاز ممکن ۵A را می دهد.

واگیو مدرن  ،معمولا از ترکیب گونه های بومی با نژادهای وارداتی مانند براون سوئیس ، دوون  ، شورت هورن ، سیمنتال ، آیرشایر و … ایجاد می شود. 

گوشت واگیو ، گوشت گاو ژاپنی ، گرانترین گوشت گاو

روش خاص پرورش ، دلیل گرانی این نوع گوشت است که تحت دستورالعمل ها و الزامات خاصی همراه با خدمات بهداشتی و درمانی مناسب انجام می شود.

گاوهای اصلاح نژاد شده و باردار واگیو در مرتع پرورش می یابند ، در حالی که گوساله ها به روش خاص و با خوراک مخصوص تغذیه می شوند تا گوشت را به میزان زیاد مرمری (حاوی چربی درون عضلانی) کنند.

گوساله های جوان واگیو به صورت جایگزین شیر و به صورت دستی تغذیه می شوند و زمانی که آب و هوا سرد می شود، کت می پوشند. 

شایعاتی وجود دارد که همه این گاوها آب جو می نوشند و بعد از هر وعده غذا ماساژ شکم داده می شود که صحیح نیست ، اگرچه گاهی یک برس سفت به آنها کشیده می شود تا گردش خون آنها افزایش و استرسشان تسکین داده شود.

منبع : مجله دامداران ایران                    


مطالب مرتبط

نظری نیست

دیدگاه تان را بنویسید.

English
X